HELM Binası

HELM AG, Hamburg’un Hammerbrook semtinde şehrin kalbinde yer almaktadır.

Nordkanalstrasse 28 adresinde bulunan bina, Hans Jochem ve Peter Hauske adlı mimarlar tarafından tasarlanmış ve yapımı 1972’de tamamlanmıştır.

O zamanki gayrimenkulcü Carl Emil Wessel, beşinci kıtanın büyük hayranı olduğundan binaya “Australia-Haus” adı verilmiştir.

Kiracılıktan mülk sahipliğine

1972 yılında HELM AG, “Australia-Haus” binasının dört katına yerleşti ve aynı zamanda binanın ortak mülkiyet hissesini satın aldı.

Şirketin zaman içinde büyümesi daha fazla alan kullanımını gerekli kılarken en sonunda binadaki tüm mevcut ofisler HELM AG tarafından kiralanmıştı.

1989’da İcra Kurulu kararıyla binanın mülk sahibinden satın alınmasına karar verildi.

HELM AG sonraki yıllarda büyümeye devam etti ve 2008 yılında bitişikteki “Hanse-Haus” binasının üç katı uzun dönemli olarak kiralandı.

Modernizasyon ve köprü oluşturma

2011-2017 yılları arasında, şimdi 40 yıllık olan bina, tamamen yenilendi.

Binanın eskiyen teknik olanakları ve dış cephesi, en son enerji tasarrufu düzenlemelerine uygun olarak modernize edildi.

Bu çalışmalar, Hamburglu ünlü mimarlık stüdyosu “Störmer Murphy and Partners” tarafından gerçekleştirildi.

2015 yılında binanın varolagelen güçlü temelleri tamamlandığında yaklaşık 660 çalışan için göz alıcı bir çalışma ortamı oluşturulmuştu.

HELM binası ile “Hanse-Haus” arasındaki Nordkanalstrasse üzerinde yapımı 2013 yılında tamamlanan köprünün inşa edilmesi, yenileme çalışmalarında en göze çarpan kısım oldu.